مقالات

چالش اقتصادی خانه و کاشانه در ایران

چالش اقتصادی خانه و کاشانه در ایران در حالی است که شاهد اجاره بها بالایی در سال 96 شاهد هستیم و رکود از سال 91 را شاهد هستیم بنگاه های مالی و بانکی جهت تامین و پرداخت بدهی به سپرده گذاران به ناچار با فروش املاک که بیشتر واحد های تجاری و اپارتمانها با متراژ بالا در نواحی بالای شهر باید جبران و پرداخت بشود.

مطالعه بیشتر...

چالش هاو پرسش های پیش رو اقتصاد ایران

پیمانهای جدید کارخانه رنو و پژو فرانسه که بیشترین سهم بازار خودرو در ایران را دارد با ورود تکنولوژی و ماشین الات خط تولید و مونتاژ و آموزش پرسنل ایران خودرو هم دست آورد جدیدی می باشد و پیمان نفتی توتال،هم هر چند که در قانون اساسی اعطای امتیاز خلاف مفاد قانون می باشد ولی ورود ماشین الات و تکنولوزی روز دنیا و آموزش و یادگیری و سپردن فازهای بعدی بدست کارشناسان ایرانی هم اهمیت ویژه ای دارد و کشورهای عرب خلیج فارس هم امتیازات ویزه ای به شرکت توتال میدهد که برایش صرف میکند که با ایران قرارداد نبندد و تا قرارداد شیرین نشود و با تهدید امریکا مواجه نمی شدند وگاز استخراجی را به بازار اروپا صادر و از دست روسیه رهایی یابند که به لطف سنگ اندازی در جریان برجام و همایش مجاهدین، با ایران مستحکم کردند .

مطالعه بیشتر...

اشکال صنعت بسته بندی بهداشتی مواد غذایی

بسته بندی بهداشتی شیشه و ظروف شیشه ای

کهن ترین ظروف بسته بندي مواد، ظروف شیشه اي هستند قدمت آن به ۷۰۰۰۰ سال قبل از ميلاد مسيح بر مي گردد پیش از اواخر قرن نوزدهم. در گذشته ساخت بطري هاي شيشه اي يک صنعت ویژه به شمار مي آمد. شیشه از دیدگاه شیمیایی خنثی و بهداشتی است و با ماده محتوی خود هیچگونه واکنشی نمی دهد. طعم و مزه محصول بسته بندی شده در شیشه بدون تغییر ثابت می ماند. شیشه غیر قابل نفوذ، فاقد بو و بهداشت می باشد. ظروف شیشه ای از پایداری خوبی برخور دارند و به اشکال، اندازه ها و رنگ های مختلف ساخته می شود. شیشه شفاف بوده و اجازه دیدن محتوی خود را به مصرف کننده می دهد. دانش شیشه و شیشه گری در ایران نیز از زمان های پیشین بوده و هم اکنون نیز رو به رشد است.

مطالعه بیشتر...

مجوز تاسیس جهاد کشاورزی

به منظور سرمایه گذاری کردن در کار های مربوط به کشاورزی در داخل و یا خارج کشور برای تمام اشخاص حقیقی و حقوقی اخذ مجوز تاسیس جهاد کشاورزی الزامی است. در سال 1379 در ماده 8 قانون برای تشکیل شدن جهاد کشاورزی قانونی تصویب شد و بعد از آن هئیت وزیران هم آن را تصویب نمود. در راستای این مصوبه وزارت جهاد کشاورزی  باید برای صادر کردن مجوز تاسیس و پروانه بهره برداری در رابطه با کشاورزی عمل نماید. 

مطالعه بیشتر...

تُجّارو بازرگانان اقتصادی ایران مراقب صادرات خود به کشور قطر باشند!

تُجّارو بازرگانان اقتصادی ایران مراقب صادرات به کشور قطر باشند جمعیت 2500.000 نفری و بحران های زود گذرو چشم انداز اقتصادی بلند مدتی را برای صادر کنندگان ایرانی باز نکرده و گوی سبقت را به کشور ترکیه اعطا کرده است.

مطالعه بیشتر...

مشاوره تغییر کاربری اراضی زراعی , مشاوره اخذ موافقت محیط زیست.