مقالات

یوزانس چیست؟

یکی از اصطلاحاتی که در دنیای تجارت کاربرد بسیاری دارد یوزانس است. این کلمه دارای معانی از جمله مدت، مهلت پرداخت، فرجه، وعده پرداخت و همچنین بهره پول نیز می باشد. علاوه بر  این در دنیای تجارت بین المللی نسیه تلقی می شود . همچنین در سرمایه گذاری ها می توان از آن نیز برای توافق کردن در قیمت تجهیزات  در مقابل دریافت برات به صورت مدت دار موارد لازم نیز استفاده کرد. هزینه یوزانس را می توان بهره ای دانست که آن را بابت مهلت پرداخت قیمت یک کالا دریافت می کنند. همچنین می توان یوزانس را نوعی اعتبار اتلاق کرد که وجه آن بعد از تحویل سندها پرداخت نخواهد شد و این مبلغ بعد از مدت زمانی که مشخص  شده نیز پرداخت می گردد. 

مطالعه بیشتر...

ریفاینانس (Refinance) چیست؟

به منظور گشایش اعتبارهای سندی برای  واردات کالا ها  خط های اعتباری بین بانکی که کوتاه مدت  بوده و دارای مدت زمان 1 ساله است  مورد استفاده قرار می گیرند که به آن " ریفاینانس  " گفته می شود. این اصطلاح طبق بخشنامه ای از طرف بانک مرکزی به شماره  1113/60 تعیین شده است که در تاریخ 1383/06/31به ثبت رسیده است. 

مطالعه بیشتر...

چالش اقتصادی خانه و کاشانه در ایران

چالش اقتصادی خانه و کاشانه در ایران در حالی است که شاهد اجاره بها بالایی در سال 96 شاهد هستیم و رکود از سال 91 را شاهد هستیم بنگاه های مالی و بانکی جهت تامین و پرداخت بدهی به سپرده گذاران به ناچار با فروش املاک که بیشتر واحد های تجاری و اپارتمانها با متراژ بالا در نواحی بالای شهر باید جبران و پرداخت بشود.

مطالعه بیشتر...

چالش های بانکی و بنگاه های مالی(موسسات) و بورس.در پیش روی اقتصاد ایران

اغاز آشفتگی و نا پایداری بانکی و بنگاه های مالی و بورس در دو بخش درونی و پیرامونی می باشد. پیشکش پروانه تاسیس(اعطای مجوز)از سوی دولت پیشین بدون ارزیابی به بانک و بنگاه های مالی ،با هدف مهارنقدینگی 1.340 هزار میلیارد تومانی،در کشور و برداشت های بی حساب، سبب رخ داد و فروپاشی بنگاه های مالی می باشد. تا پول های درشت سپرده گذاران هم در پیچ و خم اداری کاسته و به اصل پول خود بصورت چند مرحله ای چند ساله دلخوش شوند چالش های چون نبود سلامت اداری وفساد در بانکها و بنگاه های مالی،مطالبات و دارایی های معوق نقد نشده و انجماد منابع مالی در مسکن،رقابت نا سالم در جذب سپرده با سود بالا بین بانکها،و کاهش مدام و سرکوب برابری نرخ ارز،افزایش سهمگین قاچاق و انگیزه سرمایه گذاری زیر بنایی را کاهش میدهد.

مطالعه بیشتر...

چالش هاو پرسش های پیش رو اقتصاد ایران

پیمانهای جدید کارخانه رنو و پژو فرانسه که بیشترین سهم بازار خودرو در ایران را دارد با ورود تکنولوژی و ماشین الات خط تولید و مونتاژ و آموزش پرسنل ایران خودرو هم دست آورد جدیدی می باشد و پیمان نفتی توتال،هم هر چند که در قانون اساسی اعطای امتیاز خلاف مفاد قانون می باشد ولی ورود ماشین الات و تکنولوزی روز دنیا و آموزش و یادگیری و سپردن فازهای بعدی بدست کارشناسان ایرانی هم اهمیت ویژه ای دارد و کشورهای عرب خلیج فارس هم امتیازات ویزه ای به شرکت توتال میدهد که برایش صرف میکند که با ایران قرارداد نبندد و تا قرارداد شیرین نشود و با تهدید امریکا مواجه نمی شدند وگاز استخراجی را به بازار اروپا صادر و از دست روسیه رهایی یابند که به لطف سنگ اندازی در جریان برجام و همایش مجاهدین، با ایران مستحکم کردند .

مطالعه بیشتر...

مشاوره تغییر کاربری اراضی زراعی , مشاوره اخذ موافقت محیط زیست.