تُجّارو بازرگانان اقتصادی ایران مراقب صادرات خود به کشور قطر باشند!

تُجّارو بازرگانان اقتصادی ایران مراقب صادرات به کشور قطر باشند جمعیت 2500.000 نفری و بحران های زود گذرو چشم انداز اقتصادی بلند مدتی را برای صادر کنندگان ایرانی باز نکرده و گوی سبقت را به کشور ترکیه اعطا کرده است.

در حالیکه صادرات مواد غذایی خصوصا از ترکیه به قطربا طرح تشویقی پرواز رایگان در حال انجام می باشد. از طرفی مشکلات عدیده منجمله ویزا به ایرانیان و حساسیت ویژه عربستان در صورت حضور ایرانیان به قطر این کشور کوچک را وا داشته که چراغ سبز به تجار کشور ترکیه بدهد لذا از همه عزیزان در حوزه اقتصادی خواهشمندم بیشتر در زمینه کالاهی خشکبار و غذای نیمه آماده و صنایع معدنی فعالیت کنند و حتما با رایزن اقتصادی اقای باقری در سفارت ایران تماس حاصل فرمایید.

تُجّارو بازرگانان اقتصادی ایران مراقب صادرات خود به کشور قطر باشند!

اقتصاد قطر یک اقتصاد کاملاً وابسته به گازو نفت محسوب می‌شود. درآمد خالص قطر از صادرات نفت و گاز در سال ۲۰۱۴ میلادی حدود ۳۸ میلیادر دلار برآورد شده است. این کشور بزرگ‌ترین صادر کننده گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) درجهان است. قطر کشوری وابسته به واردات است. حدود نیمی از مواد خوراکی مصرفی از مرز زمینی با عربستان وارد می‌شود.

واحد پول این کشور ریال قطر است. منبع درآمد ارزی کشور، صادرات نفت خام و گاز طبیعی است.تولید ناخالص داخلی این کشور ۳۵۳ میلیارد دلار است.برگزاری جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ فرصتی طلایی برای اقتصاد این کشور خواهد بود. در سال ۲۰۱۴ روابط قطر با بحرین، عربستان سعودی و امارات بر سر حمایت قطر از گروه اخوان المسلمین و گروه‌های پیکارجوی افراطی در جنگ داخلی سوریه به تیرگی کشید. در نتیجه، در ماه مارس ۲۰۱۴ این سه کشور در اقدامی هماهنگ سفرای خود را از دوحه فراخواندند.

هر چند این اختلافات چند ماه بعد از طریق مذاکرات بین کشورهای عضو شورای همکاری کشورهای عرب خلیج فارس فروکش کرد. ۹۹/۵٪ قطری‌ها مسلمان و بیشتر آنها سنی سلفی هستند. حدوداً ۵ تا ۱۵ درصد از شهروندان این کشور را نیز شیعیان تشکیل می‌دهند.

تلفن سفارت : 3 - 44831550 - 00974 44835300 00974 44831950 - 00974

فاکس سفارت : 44831665 - 00974

بخش رایزن سفارت ایران اقای باقری کسب اطلاعات کنید.

بخش کنسولی : INTERNAL 119-120-121-122

آدرس سایت : doha.mfa.ir

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

مشاوره تغییر کاربری اراضی زراعی , مشاوره اخذ موافقت محیط زیست.