چالش هاو پرسش های پیش رو اقتصاد ایران

پیمانهای جدید کارخانه رنو و پژو فرانسه که بیشترین سهم بازار خودرو در ایران را دارد با ورود تکنولوژی و ماشین الات خط تولید و مونتاژ و آموزش پرسنل ایران خودرو هم دست آورد جدیدی می باشد و پیمان نفتی توتال،هم هر چند که در قانون اساسی اعطای امتیاز خلاف مفاد قانون می باشد ولی ورود ماشین الات و تکنولوزی روز دنیا و آموزش و یادگیری و سپردن فازهای بعدی بدست کارشناسان ایرانی هم اهمیت ویژه ای دارد و کشورهای عرب خلیج فارس هم امتیازات ویزه ای به شرکت توتال میدهد که برایش صرف میکند که با ایران قرارداد نبندد و تا قرارداد شیرین نشود و با تهدید امریکا مواجه نمی شدند وگاز استخراجی را به بازار اروپا صادر و از دست روسیه رهایی یابند که به لطف سنگ اندازی در جریان برجام و همایش مجاهدین، با ایران مستحکم کردند .

خودرو ساز فولکس واگن و شرکت های زیر مجموعه مثل آئودی، ، اسکانیا، پورشه با همکاری بخش خصوصی اقایان گرامی و فردوس گروه صنعتی ماموت جهت مونتاژ خودرو، نوع ارزان به بازار ایران را کلید زدند با قرارداد شرکت های خصوصی خواستند که موردخشم و ترس امریکا بدور و یا پیش بینی کردند در حالیکه تحریم های جدید با شرکت های شبه دولتی و خصولتی در مشارکت نباشند و سیاست ایران بیشتر برای جدایی بین امریکا و اورپا و شکستن تابوی سرمایه گذاری در ایران است هر چند که اورپا چراغ سبز دریافت کرده اند و نگاه اورپا به خودرو برقی و از دسترس خارج کردن نفت و گاز از کالای راهبردی است .

پرسش و چالش کوتاه و چکیده دیگر .....................................................................................

تجارت الکترونیک با استفاده از فضای مجازی و استفاده از استارت آپ ها ، مثل فروشگاه اینترنتی علی بابا و لازادا،آمازون و ایی بی، با حذف فروشگاه و نیروی انسانی وجایگزین پول الکترونیکی مثل بیت کُوین و کارت اعتباری مَستر کارت ،ویزا کارت،اقتصاد و تجارت را به شدت گسترش دادند و در ایران هنوز کار ساختاری انجام نگرفته است . اکثر جوانان با تحصیلات عالی با کپی برداری از نسخه اصلی خواهان گسترش این صنعت هایتک هستند که با موانع شدید دولتی و سهم خواهی حاکمیت و برچپسب امنیتی به بیراهه و پشیمان گردید ه اند .

پرسش و چالش دیگر ........................................................................................................................

فقدان بودجه عمرانی و صنعتی نوید خوبی برای پیشرفت و آبادانی در ایران را نمی دهد. بدنه دولت بواسطه حجیم و پورخور بودن از تامین هزینه عاجز شده و پول فروش از نفت هم صرف هزینه های برون مرزی میگردد. رشد اقتصادی 8 درصد در چین قهرمان دموکراسی نشد و نیز رشد اقتصادی بالای 8 درصد رژیم گذشته هم ما را به کشور مترقی تبدیل نکرد .ی

کی از شاخص های جهانی اخذ مجوز و پروانه ساختمانی و شاخص دیگرجهانی اخذ مجوز و پروانه های بهره برداری صنعتی می باشد.

آمار واقعی صدور پروانه های ساختمانی و صنعتی و نیز الویت صنایع تولیدی در ایران به شرح زیر می باشد.

صدور پروانه ساختمانی 93 شهرداری رشد32- درصد                                                718.6هزارمسکونی

چالش هاو پرسش های پیش رو اقتصاد ایران

جدول كارگاههاي به بهرده برداری رسیده به ترتیب

چالش هاو پرسش های پیش رو اقتصاد ایران

 

 

چالش هاو پرسش های پیش رو اقتصاد ایران

 

 

چالش هاو پرسش های پیش رو اقتصاد ایران

چالش هاو پرسش های پیش رو اقتصاد ایران

مشاوره تغییر کاربری اراضی زراعی , مشاوره اخذ موافقت محیط زیست.