پروانه بهره برداری لبنیات

مراحل ثبت شرکت و اخذ مجوز برای شرکتهای بهداشتی و مواد غذایی

 

اگر تمایل به این بخش از مشاغل تولیدی و یا تجاری دارید و یا می خواهید شرکتی برای اینگونه مشاغل به ثبت برسانید باید بدانید که برای ثبت شرکتی بدین منظور ضمن انجام مراحل اداری ثبت شرکت احتیاج به اخذ مجوز بهداشتی در این حیطه دارید.

اخذ مجوز از طریق اداره مواد غذایی و آشامیدنی که یکی از گروه های تابعه اداره کل نظارت بر موادغذایی، آشامیدنی، ارایش و بهداشتی می باشد صورت می گیرد که در سال 1384 از تلفیق ادارات فنی ، مطالعه و بررسی، صدور پروانه ها و صادرات و واردات ایجاد شد.

در این اداره محصولات غذایی بدین شرح دسته بندی شده اند :

  • گروه مواد اولیه، بسته بندی ، نمک و افزودنیها
  • گروه روغن، فرآورده های آردی، شیرینی و شکلات – غلات
  • گروه لبنیات، کنسروهای گوشتی- فراورده های گوشتی - عسل
  • گروه آبمیوه ( انواع آبمیوه ، نکتار ، پوره ، کنسانتره ، نوشابه و نوشیدنی ها )
  • گروه خشکبار، ادویه، کنسروهای غیرگوشتی و محصولات و فرآورده های کشاورزی – چای
  • گروه ثبت و ورود

انواع مجوز در این اداره به شرح ذیل صادر می شود:

مجوز بهداشتی به پروانه ای می گویند که برای تاسیس، بهره برداری، مسئولیت فنی و ساخت محصولات در برگیرنده فرآورده های خوراکی نوشیدنی و آرایشی صادر می شود.

پروانه تاسیس که مجوزی است از جانب اداره کل نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی صادر می شود و بعد از دریافت پروانه تاسیس در صورت برخورداری از شرایط لازم صادر می گردد.

همچنبن پروانه ساخت به مجوزی اطلاق می گردد که فرمول ماده غذایی و بهداشتی خاص در آن درج شده باشد ( همراه با تایید اداره کل نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی) .این پروانه بعد از ارزیابی صلاحیت فنی و بهداشتی گروه برای تولید محصول صادر می گردد.

پروانه مسئول فنی نیز به مجوزی می گویند که به وسیله اشخاصی با مدرک تحصیلی دست کم کارشناسی (با تایید کمیته فنی قانونی) آن را دریافت می نمایند تا شرایط لازم برای نظارت بر تولید در کارخانجات و کارگاه ها را برخوردار شوند.

مجوز ورود کالا : این مجوز طبق قوانین واردات و صادرات بازرگانی و بعد از کامل نمودن مدارک و مراحل مربوط به اداره کل نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی مشتمل بر ارزیابی صلاحیت کالا برای موافقت اولیه جهت ورود آن به کشور صادر می شود. بعد از این مرحله و ورود کالا به گمرکات کشور محصول مورد نظر بعد از ارزیابی دوباره صلاحیت مصرف و گذراندن مراحل قانونی مجوز ترخیص کالا می گیرد.

راه های دریافت مجوز و صدور پروانه های بهداشتی:

پروانه تاسیس :

پروانه تاسیس موسسات درگیرنده قانون مذکور طبق پروانه های بهره برداری یا كارت شناسایی كه از سوی وزارت صنایع و یا جهاد سازندگی صادر گردیده و تصویر برابر اصل شده آن  با دیگر مدارك ( مطابق با دستور کار صادره از سمت كل نظارت برمواد غذایی و بهداشتی ) به این اداره كل فرستاده می شود. بعد از ارزیابی و تائید صادر می شود  و در موارد استثناء و به تشخیص اداره كل مدارك بعد از ارزیابی و طرح دركمیته فنی قانونی و تایید نهایی صادر شود.

پروانه بهره برداری:

پروانه بهره برداری  لبنیات نیز بعد از صدور پروانه تاسیس و در صورت برخورداری از شرایط و ضوابط مربوطه از لحاظ امكانات و تجهیزات و فرستادن فرم بهره برداری و همچنین تائید فنی و بهداشتی موسسه در اداره كل نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی صادر می گردد.

پروانه مسئول فنی :

این پروانه که بعد  از اخذ مدرک تحصیلی به دست فرد و تایید آن از سوی كمیته فنی قانونی، به وسیله این اداره صادر می گردد .

پروانه ساخت :

مشخصه ضروری دریافت این پروانه کسب مجوزهای تاسیس، بهره برداری و مسئول می باشد. ضمنا برای صدور این پروانه مجموعه از لحاظ فنی و بهداشتی مورد ارزیابی قرار می گیرد و فرمولهای ساخت از لحاظ استاندارد مورد اریابی آزمایشگاه قرار می گیرد .

مشاوره تغییر کاربری اراضی زراعی , مشاوره اخذ موافقت محیط زیست.