جهت اخذ جواز تاسیس در کدام سایت ثبت نام کنیم

 

 

 

جواز تاسیس همان مجوزی می باشد که تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی به منظور اینکه بتوانند فعالیت رسمی و قانونی در تجارت و اقتصاد کشور داشته باشند باید آن را دریافت کنند. در اشخاص حقوقی، جواز تاسیس بر اساس نوع فعالیت شرکت اعطا می شود.

معمولا اشخاص حقیقی و حقوقی زمانی به منظور دریافت جواز تاسیس اقدام می نمایند که قصد دارند یک بخش تولیدی و یا یک کارگاه صنعتی افتتاح کنند. در نتیجه می توان عنوان کرد اولین و مهم ترین قدم به منظور افتتاح یک تولیدی و یک کارگاه جواز تاسیس می باشد. معمولا جواز تاسیس برای افراد حقیقی زمانی صدور می یابد که یک فرد تصمیم در ایجاد یک کارگاه تولیدی داشته باشد و زمانی این جواز تاسیس به صورت حقوقی صادر می گردد که فرد تقاضاکننده یک شرکت تجاری داشته باشد. همچنین شخص به منظور اینکه بتواند در شهرک های صنعتی یک قطعه زمین را خریداری نماید و اقدام به افتتاح کارگاه و یا تولیدی در این شهرک نماید، به این جواز نیاز دارد.

جواز تاسیس پس از تقاضا و در زمان صدور تا یک سال اعتبار دارد. پس از پایان یافتن اعتبار جواز، در صورتی که متقاضی بخواهد به فعالیت خود ادامه دهد باید به منظور تمدید این جواز اقدام نماید. در غیر اینصورت مجوز باطل می گردد و فاقد اعتبار می باشد. شرط تمدید جواز تاسیس در تاسیس و یا تولید می باشد. هنگامی که فرد دارای جواز تاسیس بخواهد زمین و یا واحد تولیدی خود را منتقل نماید، می تواند جواز تاسیس را همراه با آن به غیر انتقال دهد.

مرجع صادر کردن جواز تاسیس هر یک از وزارت خانه های صنعت و معدن و تجارت، وزارت کار و تعاون و یا وزارت کشاورزی و در بعضی از مواقع وزارت بهداشت است.

مراحل ثبت نام به منظور جواز تاسیس

برای اخذ جواز تاسیس در کدام سایت ثبت نام نماییم؟

  1. به منظور ثبت نام در سایت و تقاضا برای دریافت جواز تاسیس باید به سامانه (http://www.stsm.ir/) مراجعه کرده و در آنجا کلمه عبور و نام کاربری برای خود تعریف کنید.
  2. تکمیل فرم تقاضا
  3. تعیین اولویت موضوع
  4. صدور جواز تاسیس

دریافت جواز تاسیس توسط کارشناسان متخصص موسسه حقوقی ثبت شرکت حامی صنعت لجور در مدت زمان اندک و با بهترین کیفیت برای شما صورت می گیرد. برای مشاوره و دریافت اطلاعات موردنیاز با ما تماس بگیرید. 

تاریخ بروزرسانی:98/02/14

مشاوره تغییر کاربری اراضی زراعی , مشاوره اخذ موافقت محیط زیست.