وام جهاد کشاورزی برای دامداری چقدر است

پرداخت وام 50 میلیون تومانی به طرح‌های کشاورزی بدون وثیقه ملکی

 

مدير عامل بانک كشاورزي از پرداخت وام 50 ميليون توماني به طرح‌های كشاورزي مثل گلخانه، دامداري، مرغداري در قالب بانک زمين بدون نیاز به وثيقه ملكي خبر داد.
محمد طالبي در ارتباط با چگونگی تامين اعتبارات بانک زمين اعلام کرد: اين بانک قسمتی از منابع‌ را از بانک كشاورزي به طور تسهيلات مي‌گيرد و قسمتی از آن به طور دولتي فراهم مي‌گردد و این منابع را در قالب كمک هاي فني و اعتباري دولت در بودجه‌های سالانه خودش پيش‌بيني مي‌كند.
طالبي عنوان کرد : زمین های كشاورزي‌ قابل كشت در كشور بيش از 35 ميليون هكتار است كه قسمت مهمي از اين زمین ها در حال حاضر آماده بهره‌برداری نيستند، بر اساس تفاهم‌نامه‌هايي كه با وزارت جهاد كشاورزي صورت گرفته است این شرکت زمین های بزرگ را تحويل گرفته و عمليات فني و مشاوره‌اي و طراحي‌هاي موردنیاز را انجام مي‌دهد و پس از آماده شدن به طور اقساطي و يا اجاره به شرط تمليک به متقاضيان واگذار مي‌كند.
وی در ادامه افزود : به دلیل افزایش تعداد فارغ‌التحصيلان كشاورزي قسمت مهمي از اين زمین ها به اين افراد اختصاص داده مي‌شود. مديرعامل بانک كشاورزي بیان کرد: لازم به ذکر است اين بانک كارهاي پيمانكاري، قسمت دامداري و واحد گلخانه را با منابعي كه بانک كشاورزي اختصاص داده انجام مي‌دهد و پس از آماده شدن به متقاضيان ارائه می دهد.
طالبي در ارتباط با مقدار وام و درصد آن گفت: بانک كشاورزي تا مبلغ 50 ميليون تومان وام گيرندگان را از دادن وثيقه ملكي و وثيقه‌هاي مشابه معاف كرده است و به طور ضمانتي تسهيلات مي‌دهد.
بانک زمين زير مجموعه بانک كشاورزي می باشد كه طرح‌هاي آماده‌ مثل گلخانه، دامداري، مرغداري، زمين تسطيح شده را به متقاضيان شغل واگذار مي‌كند و در اين طرح فارغ‌التحصيلان كشاورزي در اولويت هستند، وام‌‌گيرندگان براي اين طرح‌ها تا 50 ميليون تومان از ارائه وثيقه ملكي و وثيقه‌هاي مشابه معاف هستند و ارائه تسهيلات با دريافت ضمانت بانكي خواهد بود. زمين‌هاي آماده به طور اقساطي و يا اجاره به شرط تمليک به متقاضيان واگذار مي‌‌شود. تا به امروز طرح‌هاي گسترش زمین اين بانک در مساحتي حدود 15 هزار هكتار در استان‌هاي آذربايجان شرقي و غربي، چهار محال و بختياري، خوزستان، زنجان، سيستان و بلوچستان و هرمزگان به اجرا در آمده است.
همچنين مابقی طرح‌هاي اين بانک در قالب مجتمع‌هاي گلخانه‌اي، دامداري و پرورش ماهي در مساحتي بالغ بر 150 هكتار كه شامل حدود 300 واحد در استان‌هاي اردبيل، سيستان و بلوچستان، كردستان، لرستان و هرمزگان است در حال اجرا يا در حال واگذاري است.

مشاوره تغییر کاربری اراضی زراعی , مشاوره اخذ موافقت محیط زیست.