ثبت نام بهین یاب جهاد کشاورزی

 

امکان ثبت نام طرح‌های قسمت کشاورزی در سامانه بهین یاب به منظور استفاده متقاضیان از تسهیلات رونق تولید مهیا شد.

 

طبق گزارش استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس اعلام کرد : تا به امروز در طرح رونق تولید تنها طرح‌هایی که پروانه آن‌ها به وسیله وزارت صنعت، معدن و تجارت صادرشده بود می‌توانستند در سامانه بهین یاب نام نویسی کنند و از این به بعد طرح‌های قسمت کشاورزی هم از این مزیت بهره مند می‌شوند.

وی در ادامه تصریح کرد : متقاضیانی که طرح‌های کشاورزی دارند ، می‌توانند به منظور نام نویسی درخواست دریافت تسهیلات رونق تولید به سامانه بهین یاب مراجعه و اقدام به ثبت نام نمایند. تاکنون تعدادی واحد تولیدی که پروانه آنها به وسیله وزارت جهاد کشاورزی صادر شده بود اقدام به نام نویسی در سامانه بهین یاب کرده اند.

وی عنوان کرد: اقداماتی صورت گرفته تا طرح‌های قسمت گردشگری و میراث فرهنگی هم به سبب ظرفیت‌های مناسبی که در این بخش در این استان وجود دارد بتوانند با اصلاح آیین نامه‌های مربوطه از این تسهیلات برخوردار شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس بیان کرد: با هدف پشتیبانی از این طرح ها، به متقاضیان قسمت گردشگری و میراث فرهنگی که احتیاج به سرمایه در گردش دارند اجازه داده شده که به منظور افزایش و تامین سرمایه در گردش یا خارج شدن از رکود، با تایید کارگروه رفع موانع تولید بر پایه نیاز به ثبت نام در سامانه بهین یاب، بعد از بررسی توجیه فنی و اقتصادی طرح مربوطه به وسیله بانک ها، از محل منابع داخلی بانک‌ها استفاده کنند.

وی ادامه داد: گروهی از متقاضیانی که لازم است در سامانه بهین یاب نام نویسی کنند، توجه داشته باشند که در زمان ثبت نام، بانک عاملی را که انتخاب می‌کنند حتما بانکی باشد که در گذشته مشتری آن بوده اند. وی با عنوان اینکه بر اساس دستورالعمل ابلاغی در سال ۹۶، در صورتی که متقاضی به منظور درخواست تسهیلات به بانکی مراجعه کند که به تازگی مشتری آن شده است، گفت: بانک مورد نظر باید به منظور تایید، اسناد و مدارک را به مرکز ارسال کند که این کار زمان بر می باشد.

همچنین با امکان نام نویسی برای واحدهای کشاورزی در سامانه بهین‏ یاب، واحدهای تولیدی دام ‌و طیور، صنایع تبدیلی و تکمیلی، گلخانه، پرورش آبزیان، صید و صیادی و نهال و بذر می‏توانند با مراجعه به این سامانه و ثبت درخواست خود از مزایای طرح رونق تولید در سال جاری برخوردار شوند.

مشاوره تغییر کاربری اراضی زراعی , مشاوره اخذ موافقت محیط زیست.