شهرک صنعتی - زمین صنعتی

 

 

 

شرکت حامی صنعت لجور پیشرو در ارائه مشاوره جهت

مجوز صنعتی در شهرک های صنعتی و زمین های صنعتی

 

 

 

ساخت سوله صنعتی

به نوعی از سازه ها که دارای کمی شیب می باشند و دهانه های بزرگ ساختمان را می پوشاند سوله صنعتی گفته می شود. در گذشته به این منظور از خرپا ها استفاده می کردند. اما امروزه از سازه های صنعتی  جدیدی استفاده می شود. در برای ساخت این سوله ها قاب های صنعتی شیبدار به کار می رود. این قاب ها در اکثر موارد به صورت حرف  I است. معمولا طول این قاب ها ثابت بوده ولی ارتفاع آنها می تواند متغیر باشد. طراحی و ساخت سوله صنعتی طبق محاسبه های فنی انجام می شود. سوله صنعتی برای آشیانه فرودگاه ها، تعمیرگاه های بزرگ، انبارها، کارخانه های صنعتی، سالن ورزشی، مرغداری، دامداری ها و ... نیز به کار می رود. برای ساخت سوله ها و انجام اتصالات از جوشکاری استفاده خواهد شد. اجزای تشکیل دهنده سوله نبشی سینه بند، پرلین، ستون، سایه بان، رفتر، ستون وال پست، سگراد، استرات و پیچ و مهره نیز می باشد. 

مطالعه بیشتر...

شهرک صنعتی پرند

قبل از هر چیزی می خواهیم تعریفی از شهرک صنعتی در این مقاله به شما ارائه دهیم. به طوری کلی می توان شهرک صنعتی را منطقه ای دانست که توسعه م گسترش صنایع در آنجا صورت می گیرد. به طوری که تمرکز این شهرک ها بر روی تولیدهای صنعتی می باشد. این شهرک ها معمولا باید حدود 20 کیلومتر از شهر فاصله داشته باشند. دلیل فاصله شهرک صنعتی که در زمین صنعتی وجود دارد با مرکز شهر این است که بتوانیم از آلایندگی را کاهش داده، بار منفی صنایع را از مردم شهر دور کرده و همچنین ترافیک را کم کنیم. معمولا شهرک صنعتی ها  در مناطقی قرار می گیرند که بتوان به راحتی به آنها دسترسی داشت و مسیر حمل و نقل آن هموار باشد. شهرک های زیادی در شهر تهران و حتی در تمام کشور وجود دارد، که در حال حاضر در حال فعالیت در زمینه صنایع مختلف می باشند. ما در این مقاله قصد داریم یکی از شهرک های صنعتی تعران را به شما معذفی نماییم. شهرک صنعتی پرند یکی از شهرک های فعال تهران به حساب می آید.

شهرک صنعتی زمین صنعتی

مطالعه بیشتر...

خصوصیات و مزایای شهرک صنعتی

            شهرک صنعتی زمین صنعتی

شهرک صنعتی به منطقه‌ای گفته می شود  که از آن به منظور توسعه صنعتی و متمرکز شدن تولیدات صنعتی استفاده می شود. هدف از ایجاد شهرک صنعتی، توسعه صنعتی کشور در خارج از مناطق شهری می باشد تا تاثیرات منفی بار صنعتی بر ساکنین شهری را به کم تر کند، آلایندگی را کاهش دهد و با دسترسی آسان به مسیر حمل و نقل، کمترین بار ترافیکی را در مناطق شهرنشین به بار آورد.شهرک صنعتی  حداقل ۲۰ کیلومتر از شهر اصلی فاصله دارد  که فقط شامل تعدادی کارخانه و کارگاه تولیدی می‌شود. مانند: شهرک صنعتی اراک، قم، سمنان.

تخصیص زمین صنعتی در شهرکهای صنعتی

1- مراجعه به شرکت شهرکهای صنعتی استان و دریافت اطلاعات مربوط به شهرکهای صنعتی استان در زمین صنعتی از واحد برنامه ریزی و امور تولیدی

2- ارائه جواز تاسیس صادره از وزارت صنایع و معادن و یا یکی از سازمانهای ذیربط و همچنین ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت پایان خدمت برای اشخاص حقیقی و برای اشخاص حقوقی، کپی اساسنامه شرکت، آگهی تاسیس شرکت، آگهی ثبت شرکت و کپی شناسنامه اعضای هئیت مدیره شرکت

3- تکمیل فرم درخواست زمین توسط متقاضی

4- بررسی استقرار و مسائل زیست محیطی

5- انتخاب شهرک صنعتی و انتخاب قطعه

6- انعقاد قرارداد حق انتفاع از تاسیسات

7- تحویل زمین به مجری طرح یا نماینده ایشان

8- ارائه نقشه های ساختمانی توسط مجری طرح به شرکت شهرکهای صنعتی استان

9- دریافت پروانه ساختمان از شرکت شهرکهای صنعتی استان

10- شروع عملیات اجرائی ساخت و ساز واحد صنعتی

11-دریافت پایان کار  از شرکت شهرکهای صنعتی استان

مطالعه بیشتر...

تهیه زمین در شهرک های صنعتی

از خدمات شرکت حامی صنعت لجور، تهیه زمین در شهرک صنعتی را می توان نام برد. طراحی کردن شهرک صنعتی باید به گونه ای باشد که علاوه بر رعایت قوانین  محیط زیست در اکثر رشته های صنعتی از قابلیت سرمایه گذاری هم برخوردار باشد.

مرحله های تهیه زمین صنعتی:

1.    متقاضیان با رفتن به شرکت شهرک های صنعتی استان مورد نظر و مراجعه به روابط عمومی آن مشاوره مورد نیاز درباره طرح مورد نظر را دریافت می کنند.
2.    متقاضی بعد از گرفتن مشاوره های اولیه در رابطه با تهیه زمین در شهرک های صنعتی ، با ارائه جواز تاسیس ، کپی شناسنامه ، کپی کارت پايان خدمت ، كپي اساسنامه شركت ، آگهي ثبت شركت، آگهي تاسيس شركت در خواست تهیه زمین در شهرک های صنعتی را بدهد.
3.    تکمیل فرم درخواست زمین در بخش واگذاری به وسیله متقاضی.
4.    تکمیل کردن پرونده و امضاها .
5.    تحقیق و بررسی توسط شرکت شهرک های صنعتی در رابطه با مسائل محیط زیست .
6.    انتخاب کردن شهرك صنعتي و همچنین قطعه آن.
7.    تحويل دادن زمين به مجری و تحویل نقشه آن توسط مجری به شرکت شهرک های صنعتی.
8.    دريافت کردن پروانه ساختمان از شركت شهركهاي صنعتي ا.
9.    شروع ساختن واحد صنعتی.
10.  گرفتن رايگان پايان كار از شركت شهرك هاي صنعتي .

برخی از مزیت های تهیه زمین در شهرک های صنعتی:

 مستثنی بودن زمین در شهرک های صنعتی از قانون شهرداری ها.
 مجوز ساخت و ساز و پایان کار به صورت رایگان و در اسرع وقت صادر می گردد.
 پرداخت کردن هزينه هاي تاسيسات به صورت نقد و اقساط .
 امكان اجاره سالنهاي آماده براي افزایش بهره برداري واحد توليدي.

مشوق هاي قانوني تهیه زمین در شهرک های صنعتی:

مشوق هاي مالياتي تهیه زمین در شهرک های صنعتی:

بنا بر قانون مالياتی واحدهاي صنعتي در مناطقی که كمتر توسعه پیدا کرده اند 10 سال و به مقدار 100 درصد و ما بقی نقاط كشور 4 سال و به ميزان 80 درصد از مالیات معاف می باشند و زمین هایی که در شهرک های صنعتی نزدیک شهر های بزرگ می باشند شامل معافیت از مالیات نمی باشند.

مشوق مالی تهیه زمین در شهرک های صنعتی :

هزينه حق انتفاع از تاسيسات در شهرك هاي صنعتي بصورت 30 درصد نقدي و 70 درصد طي 30 قسط دريافت می شود و اگر این واحد ها کمتر از 30 ماه بهره برداری شوند بنا بر موافقت هئيت مديره ما بقی اقساط بخشیده می شوند.

ساير مشوق های تهیه زمین در شهرک های صنعتی :

هزينه انشعاب برق واحدهاي مستقر  در شهرك هاي صنعتي طي 5 سال و بدون بهره دريافت می شوند.

جهت تهیه زمین در شهرک های صنعتی با حامی صنعت لجور تماس بگیرید.

مشاوره تغییر کاربری اراضی زراعی , مشاوره اخذ موافقت محیط زیست.