شهرک صنعتی پرند

قبل از هر چیزی می خواهیم تعریفی از شهرک صنعتی در این مقاله به شما ارائه دهیم. به طوری کلی می توان شهرک صنعتی را منطقه ای دانست که توسعه م گسترش صنایع در آنجا صورت می گیرد. به طوری که تمرکز این شهرک ها بر روی تولیدهای صنعتی می باشد. این شهرک ها معمولا باید حدود 20 کیلومتر از شهر فاصله داشته باشند. دلیل فاصله شهرک صنعتی که در زمین صنعتی وجود دارد با مرکز شهر این است که بتوانیم از آلایندگی را کاهش داده، بار منفی صنایع را از مردم شهر دور کرده و همچنین ترافیک را کم کنیم. معمولا شهرک صنعتی ها  در مناطقی قرار می گیرند که بتوان به راحتی به آنها دسترسی داشت و مسیر حمل و نقل آن هموار باشد. شهرک های زیادی در شهر تهران و حتی در تمام کشور وجود دارد، که در حال حاضر در حال فعالیت در زمینه صنایع مختلف می باشند. ما در این مقاله قصد داریم یکی از شهرک های صنعتی تعران را به شما معذفی نماییم. شهرک صنعتی پرند یکی از شهرک های فعال تهران به حساب می آید.

شهرک صنعتی زمین صنعتی

وسعت این شهرک صنعتی چیزی حدود 360 هکتار می باشد که در تاریخ  1381/9/5  ساخته شد و راه اندازی گردید. شهرک صنعتی پرند 45 کیلومتر با غرب تهران فاصله دارد. اراضی زیادی در این شهرک واگذار گردیده وسعت آن به 253.64 می رسد و همچنین توانسته تا به امروز حدود 10 هزار اشتغال زایی نماید. می توان گفت که 313 واحد صنعتی در این شهرک به بهره برداری رسیده است. محاسبه کرده اند که این شهرک صنعتی برای هر ثانیه حدود 80 لیتر آب احتیاج دارد. از این مقدار تا به امروز توانسته اند 38 لیتر آن را تامین نمایند. همچنین میزان برق لازم را 90 مگاوات محاسبه کرده اند که از این میزان تنها 16 مگاوات آن تامین گردیده است. 

شهرک صنعتی پرند دارای امکانات رفاهی زیادی از جمله گاز، آب، تلفن، برق، فیبر نوری، مجتمع تجاری، درمانگاه، مسجد، آتش نشانی، باسکول در حال ساخت، بانک و همچنین بازارچه نیز می باشد. صنعت ها و صنف های مختلفی در حال فعالیت در این شهرک صنعتی می باشند. از جمله انها می توان به مواردی از جمله  قطعه سازی خودرو، صنعت فلز، برق و الکترونیک و همینطور خدمات تجاری نیز اشاره کرد. صنعت های فعال در این شهرک عبارت  از شرکت های فن نیرو، سبلان، پیشروان سبز صنعت، فراسو، سنا چوب خاورمیانه، کمپارس، حمید صنعت فرد، ویبران و فرامین تابلو نیز می باشد. این صنایع جزء بزرگترین صنعت های فعال در این مجموعه می باشند.

شهرک صنعتی پرند

این شهرک صنعتی در محور تهران و رباط کریم قرار گرفته است. بعد از شهر رباط کریم قسمت جنوبی جاده و در 35 کیلومتری تهران - ساوه نیز می باشد. شماره مصوبه شهرک صنعتی پرند 43633/ت25633ه است. این شهرک صنعتی توانسته تا به امروز 455 قرار داد رسمی منعقد نماید. همچنین این شهرک یکی از شهرک های صنعتی مصوب و  داخل شعاع 120 کیلومتری تهران  می باشد.

مشاوره تغییر کاربری اراضی زراعی , مشاوره اخذ موافقت محیط زیست.