ساخت سوله صنعتی

به نوعی از سازه ها که دارای کمی شیب می باشند و دهانه های بزرگ ساختمان را می پوشاند سوله صنعتی گفته می شود. در گذشته به این منظور از خرپا ها استفاده می کردند. اما امروزه از سازه های صنعتی  جدیدی استفاده می شود. در برای ساخت این سوله ها قاب های صنعتی شیبدار به کار می رود. این قاب ها در اکثر موارد به صورت حرف  I است. معمولا طول این قاب ها ثابت بوده ولی ارتفاع آنها می تواند متغیر باشد. طراحی و ساخت سوله صنعتی طبق محاسبه های فنی انجام می شود. سوله صنعتی برای آشیانه فرودگاه ها، تعمیرگاه های بزرگ، انبارها، کارخانه های صنعتی، سالن ورزشی، مرغداری، دامداری ها و ... نیز به کار می رود. برای ساخت سوله ها و انجام اتصالات از جوشکاری استفاده خواهد شد. اجزای تشکیل دهنده سوله نبشی سینه بند، پرلین، ستون، سایه بان، رفتر، ستون وال پست، سگراد، استرات و پیچ و مهره نیز می باشد. 

سوله صنعتی

برای ساخت سوله صنعتی باید قبل از هر چیزی طرح مورد نظر را طراحی کرده و آن را به افراد متخصص در این کار واگذار نمایید. طراحی این سوله ها کار سختی نیست و با استفاده از چند نرم افزار مهندسی قابل انجام خواهد بود. برای ساخت این سازه در ابتدا نیاز به تجهیزات برشی و پانچی خواهیم داشت. ورق های آهنی که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرد، از قبل باید تهیه شود. بعد از اینکه کارهای ساخت و نصب آن انجام شد باید درز گیری ها و رنگ کردن سازه انجام شود. 

شاید بهتر باشد اگر برای ساخت سوله صنعتی از یک مدیر پروژه کمک بگیرید. در صورتی که از فردی با تجربه و متخصص در این کار کمک بگیرید، در ساخت و نصب دچار هیچ مشکلی نمی شوید. رعایت تمامی موازین ایمنی و قانونی در ساخت یک سوله صنعتی یکی از الزامات این کار می باشد.

مراحل نصب سوله صنعتی

  1.  جای قرار دادن ستون های سوله روی مهره قبل از هر کاری باید تعیین شود.
  2. میان ستون ها تعدادی بادبند دیواری و همچنین استرات نصب گردد.
  3. تیرها را به هم وصل کرده و دوتا دو تا با جرثقیل بالا ببرید.
  4. تیرهایی که برای ساخت سوله استفاده می شود باید روی فلنج های آن پیچ بسته شود.
  5. قاب ها را نصب نمایید. 
  6. بادبند های دیواری و سقفی را نصب کنید.
  7. باید تعداد Z هایی که به اول و آخر تیر ها وصل می شود، 2 عدد باشد.
  8. در انتها باید تمامی سینه بندها، بادبند ها  و همچنین سگرادها را نصب کنید.

سوله صنعتی در اکثر شهرک های صنعتی مورد استفاده صنایع قرار می گیرد. دهانه ورودی این سوله ها بر اساس نوع کاربرد و اندازه ماین آلاتی که در سوله ورود و خروج دارد، محاسبه شده و به همان اندازه طراحی می شود. 

مشاوره تغییر کاربری اراضی زراعی , مشاوره اخذ موافقت محیط زیست.