نشان و علامت کاربردی استاندارد

بنابر اجباری شدن نشان و علامت کاربردی استاندارد  ملی ایران برای تعداد زیادی از محصولات تولیدی و همچنین محصولات صنعتی گروه مشاوران حامی صنعت لجور آمادگی دارد با ارائه مشاوره های لازم در زمینه اخذ نشان و علامت کاربردی استاندارد ملی ایران، در راستای صرفه جویی در وقت مدیران و صاحبان صنایع و تولید کنندگان مشاوره های لازم را در این خصوص ارائه نماید.


مدارک لازم برای  اخذ نشان وعلامت کاربردی استاندارد :


1.    پیوست پرسشنامه اطلاعات فنی شامل : چارت سازمانی – جانمایی دستگاهها – فر ایند تولید
2.    ارسال کلیه مدارک سند،قبوض انرژی،شناسنامه وکارت ملی،مدارک شرکتی.
3.    پروانه بهره برداری یا جوازتاسیس، با وکالت واجاره نامه رسمی.
4.    بطری ۵/۱ لیتری جهت تست آب مصرفی تولید بتن. (برای کارگاه های تولید بتن)
5.    کالیبراسیون تجهیزات، وسایل،آزمایشگاه و بچینگ.
6.    معرفی مسئول کنترل کیفی به همراه مدارک.
7.    لیست وسایل وتجهیزات آزمایشگاه .


نشان و علامت کاربردی استاندارد چیست؟


نشان و علامت کاربردی استاندارد نشان دهنده مرغوبیت خدمات و محصولات می باشدو همچنین مفهوم آن در ارتباط با موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران كه مسئولیت قانونی تهیه و تدوین استانداردهای ملی را عهده دار است , تعیین  ویژگی های لازم در تولید یك محصول  یا انجام یك خدمت می باشد.


نشان و علامت کاربردی استاندارد ایران :


واحدهایی که نشان و علامت کاربردی استاندارد ایران را دارند می توانند از نشان و علامت کاربردی استاندارد ایران برای معرفی کردن محصولاتشان که نشان دهنده  تعهد تولیدكننده می باشد  استفاده نمایند.و رعایت نکردن استاندارد اجباری باعث پیگرد قانونی و باطل شدن  پروانه كاربرد علامت استاندارد می شود.


نشان و علامت کاربردی استاندارد آمریکا :


نشان و علامت کاربردی استاندارد آمریکا با عبارت مخفف ANSI می باشد و استاندارد های آمریکا را با استاندارد های جهانی مقایسه می کند تا بتوان از آن در سطح جهانی استفاده کرد. نشان و علامت کاربردی استاندارد ANSI یک موسسه خصوصی می باشد بر نحوه  استاندارد هایی که برای خدمات و محصولات صادر می شود نظارت دارد.و اعتبار استاندارد های تهییه  شده ی نماینده های موسسات استانداردسازی و شرکت هاو ... را تایید نماید.


نشان و علامت کاربردی استاندارد اروپا :

نشان و علامت کاربردی استاندارد اروپا با عبارت مخفف CE و در تعداد زیادی از محصولات صنعتی و همچنین محصولات تجاری با هدف استاندارد سازی اجباری ارائه شده است. و محصولات  از لحاظ سلامت و امنیت در قبال حفاظت مصرف‌کننده و محیط ‌زیست مورد بررسی میگیرند چنانچه شرایطش را داشتن  نشان و علامت کاربردی استاندارد  CE می گیرند و زمانی که محصولات این شرایط را دارا شدند می توانند آزادانه در بازارها قرار بگیرند و محصولاتی  که نشان و علامت کاربردی استاندارد اروپا را ندارند گمرک ها و مقامات مربوطه اجازه جمع آوری آن را دارند.


نشان و علامت کاربردی استاندارد حلال :


نشان و علامت کاربردی استاندارد حلال برای کشورهای اسلامی می باشد و برای غذا می باشد تا مسلمانان بتوانند با توجه به این نشان و علامت کاربردی استاندارد مواد غذایی را انتخاب نمایند.


ایزو :


ایزو مخفف سازمان بین‌المللی استاندارد  می باشد و وظیفه بالا بردن توسعه استانداردسازی و فعالیت‌های مربوط به آن در دنیا را به عهده دارد.و فعالیت های ایزو قراردادهای بین‌المللی ای می باشد که به‌عنوان استانداردهای بین‌المللی منتشر می شوند.


نشان و علامت کاربردی استاندارد DIN آلمان:


 نشان و علامت کاربردی استاندارد DIN یکی از استاندارد های سخت گیرانه در دنیا می باشد و تولید کنندگان بزرگ این استاندارد را برای محصولاتشان دارا می باشند.


نشان و علامت کاربردی استاندارد TUV:


 نشان و علامت کاربردی استاندارد TUV  نیز یکی از سازمان های استاندارد سازی آلمان می باشد که وظیفه سلامتی کالاهای صنعتی شرکت‌های گوناگون نظارت را از جهت سلامت انسان و محیط‌زیست دارا می باشد .مشاوره تغییر کاربری اراضی زراعی , مشاوره اخذ موافقت محیط زیست.